You are currently viewing זוגות זוגות: שמנים אתריים שכיף לערבב למבער שמנים

זוגות זוגות: שמנים אתריים שכיף לערבב למבער שמנים

יש הרבה תערובות ומתכונים שאפשר להכין עם שמנים אתריים. אפשר לערבב שמנים אתריים שונים, וגם להוסיף שמנים לקרם בסיס או שמפו, ליצירת תכשיר קוסמטי עם האפקט הרצוי לכם.

עם זאת, לפעמים רוצים ללכת על משהו פשוט – תערובת שמנים למבער. לא תמיד צריך מתכונים מסובכים או לספור טיפות. הכנו עבורכם מתכוני ארומתרפיה מפנקים מצמדים של שמנים אתריים שהולכים מעולה ביחד במבער.

בדרך כלל מערבבים שמנים אתריים בעלי תכונות דומות או משלימות, כדי ליצור אפקט חזק יותר.

הפעם אנחנו מתייחסים לתערובת שמנים למבער, אז פשוט אפשר לטפטף את השמנים לצלוחית שלו (עם מעט מים). אם אתם מתכננים למרוח את השמן על העור, מומלץ לדלל את השמנים האתריים בשמן נשא כמו שמן קוקוס, שמן שקדים או שמן חוחובה.

נזכיר לכם שיש להיזהר בשימוש במבער שמנים: אל תשאירו את המבער ללא השגחה, במיוחד ליד ילדים או בעלי חיים; אם יש ילדים בחדר, השתמשו בפחות טיפות מהשמנים האתריים; אם לשמנים יש ריח חזק – השתמשו בפחות טיפות; ודאו שאף אחד בסביבה לא אלרגי לאחד השמנים לפני השימוש בהם.

זוגות שמנים אתריים מומלצים לערבוב למבער

לבנדר וקמומיל

גם לבנדר וגם קמומיל ידועים בתכונותיהם המרגיעות. שמן אתרי לבנדר ידוע ביכולתו לסייע בהפחתת חרדה ומתח, לעזור במקרים של נדודי שינה וליצור סביבה רגועה. שמן קמומיל יכול לעזור להרגיע תחושות של מתח ועצבנות, תוך קידום תחושות של שלווה. יחד, שמנים אלו יוצרים תערובת עוצמתית שהיא אידיאלית להרפיה והפגת מתחים.

ברגמוט וילנג ילנג

ברגמוט הוא שמן הדרים הידוע בהשפעותיו המרוממות, אך יש לו גם תכונות מרגיעות שיכולות להפחית מתח. ילנג ילנג (אילנג אילנג) הוא שמן פרחוני, ומייחסים לו תכונות של הרגעה והורדת לחץ דם. יחד, שמנים אלו יוצרים תערובת מרגיעה ומרוממת שיכולה לסייע באיזון רגשות.

שמן ארז ושמן מרווה

לשמן אתרי ארז מייחסים תכונות מחברות לאדמה ויכולות ליצור סביבה מרגיעה והפחתת מתחים. שמן מרווה, לעומת זאת, עשויה לסייע לאזן הורמונים ולהקל על מתחים, ועוזרת ליצור מצב נפשי רגוע ושליו. 

וטיבר ולבונה

בשמן לבונה נעשה שימוש במשך אלפי שנים בשל תכונותיו המרגיעות. הוא יכול לעזור להפחית את תחושות החרדה ולקדם תחושת שלווה. שמן וטיבר עשוי לסייע להרגיע ולייצב את הרגשות. 

שמן ערער ושמן לבונה

שמן אתרי ג’וניפר ידוע בארומה הרעננה והעצית שלו, והוא נפוץ בשימוש בארומתרפיה כדי לטהר את האוויר וליצור סביבה מרגיעה. הוא יכול לעזור להפיג רגשות שליליים ומתח, ולקדם תחושת נינוחות.

לשמן לבונה, המכונה לעתים קרובות “מלך השמנים”, יש ריח עשיר, עמוק, חם ומתוק. הוא שימש במשך אלפי שנים בטקסים רוחניים בשל יכולתו לבסס ולאזן רגשות, ולקדם תחושות של שלווה ובריאות.

השילוב יוצר תערובת מרגיעה ומחברת לאדמה. הרעננות של ג’וניפר ברי משלימה את העומק החם של הלבונה, וכתוצאה מכך נוצרת ארומה מאוזנת שיכולה לטהר את האוויר, לשפר את מצב הרוח ולקדם תחושת שלווה ורגיעה. זוהי תערובת שיכולה להיות שימושית במיוחד למדיטציה או כל תרגול המבקש לקדם שלווה פנימית ובהירות מחשבה.

למונגראס וגרניום

שמן עשב הלימון הוא דוחה חרקים ידוע. הוא מכיל ציטרל וג’רניול שהם מרכיבים שיתושים לא אוהבים. גם בשמן גרניום יש חומרים דוחי יתושים. לתערובת של למונגראס וגרניום יש ניחוח פרחוני הדרים נעים, והיא פועלת כדוחה יתושים טבעי יעיל.

שמן אקליפטוס ושמן לימון

שמן אקליפטוס דוחה חרקים ויתושים ביעילות. שמן אתרי לימון דוחה יתושים, אבל גם ניחן בניחוח נהדר ואהוב, והוא משתלב מעולה עם האקליפטוס לאפקט דואלי – ריח טוב ודחיית חרקים.

עץ התה ומנטה חריפה

שמן אתרי עץ התה ידוע בתכונותיו האנטי-מיקרוביאליות והאנטי פטרייתיות. הוא מסייע לנקות את האוויר על ידי נטרול חיידקים ופטריות האחראים לריחות רעים. שמן מנטה, לעומת זאת, בעל ארומה רעננה, מצוין למיסוך ריחות לא נעימים וליצירת תחושה נקייה. יחד, שמנים אלו מטהרים את האוויר.

שמן אורן ושמן רוזמרין

לשמן אתרי אורן יש ריח מרענן שלעתים קרובות מזוהה עם ניקיון. הארומה הממריצה שלו יכולה לעזור לנטרל ריחות רעים וליצור תחושה טובה בחלל החדר. סגולותיו המטהרות של שמן רוזמרין יכולות לסייע בהסרת ריחות רעים ולהחליפם בניחוח נעים ומרענן. השילוב של שני השמנים הללו יוצר ארומה רעננה, דמוית יער.

המידע המתפרסם באתר אינו מהווה עצה רפואית. חובה להיוועץ בבעל מקצוע מתאים לפני תחילת שימוש כלשהו בכל מוצר או תכשיר.

כתיבת תגובה